czwartek, 27 stycznia 2011

Poniższy blog przeniesiony został na oficjalną witrynę Muzeum Regionalnego w Wiślicy.

 

http://www.muzeum.wislica.pl/blog.html

 

 

Jednocześnie pragniemy poinformować, iż od tego momentu przerywamy aktualizację www.muwi.blox.pl


niedziela, 27 czerwca 2010
Pomimo rozpoczętych wakacji, ostatni weekend czerwca upłynął pod znakiem warsztatów edukacyjnych. Zajęcia kończące cykl zainicjowany w październiku ubiegłego roku, miały na celu pokazanie uczestnikom, że poza namacalnymi odkryciami, Wiślica posiada wiele skarbów wciąż ukrytych pod ziemią. Dlatego też celem zajęć było stworzenie mapy średniowiecznej Wiślicy.
sobota, 01 maja 2010
Druga odsłona zajęć edukacyjnych poświęconych urodzinom króla Kazimierza Wielkiego miała miejsce 24-go kwietnia 2010 r. Również i tutaj uczestnicy mieli za zadanie odtworzyć wygląd średniowiecznej (kazimierzowskiej) Wiślicy.
czwartek, 22 kwietnia 2010
20-go kwietnia 2010 r. Muzeum w Wiślicy zostało zaszczycone wizytą małych szlachcianek i szlachciców z Buska-Zdroju.
19-go kwietnia 2010 r. Muzeum zorganizowało warsztaty, w których uczestniczyła szkoła z Raczyc, gm. Gnojno. Dzięki agencji turystycznej DAL, odległość nie stanowiła żadnego problemu. Motywem przewodnim zajęć były obchody 700-lecia urodzin króla Kazimierza Wielkiego.
środa, 21 kwietnia 2010

Informujemy, iż ze względu na przejście z czasu zimowego na letni, Muzeum zmieniło godziny funkcjonowania. Począwszy od 1-go kwietnia 2010 r. jest czynne pomiędzy 10.00 a 18.00.

Zapraszamy.

poniedziałek, 29 marca 2010
27-go i 29-go marca odbyła się V część zajęć z cyklu "Muzeum też może być fajne". Oprócz dzieciaków z gminy Wiślica, po raz pierwszy mogliśmy gościć szkoły z gmin ościennych. W tym przypadku była to Szkoła Podstawowa w Krzczonowie. Dodatkowo, Muzeum pozyskało patronat medialny nad cyklem zajęć, który to objął Korso Tygodnik Buski.
środa, 03 marca 2010
27-go lutego odbyły się pierwsze w tym roku warsztaty edukacyjne. Ich celem było zapoznanie najmłodszych z podstawami heraldyki.
poniedziałek, 22 lutego 2010
Na mapie pomników historii i sztuki Polski Wiślica zajmuje miejsce szczególne. Jednakże dodatkową atrakcją jest bez wątpienia szereg parków krajobrazowych oraz sieć szlaków turystycznych.
Gmina Wiślica znana jest nie tylko z wspaniałych zabytków, posiada również świetne warunki ekologiczne, albowiem w promieniu 65 km nie ma uciążliwego przemysłu, a 97,8% gminy jest położone na terenie Nadnidziańskiego Parku Krajobrazowego i jego otulinie, na terenach bogatych w chronione formy przyrody, a w europejskiej sieci ekologicznej Natura 2000 teren doliny Nidy został zaliczony do obszarów szczególnie cennych przyrodniczo.
 
1 , 2 , 3
katalog stron
Pokaż Szlak historyczny w Wiślicy na większej mapie