poniedziałek, 22 lutego 2010
Na mapie pomników historii i sztuki Polski Wiślica zajmuje miejsce szczególne. Jednakże dodatkową atrakcją jest bez wątpienia szereg parków krajobrazowych oraz sieć szlaków turystycznych.
Gmina Wiślica znana jest nie tylko z wspaniałych zabytków, posiada również świetne warunki ekologiczne, albowiem w promieniu 65 km nie ma uciążliwego przemysłu, a 97,8% gminy jest położone na terenie Nadnidziańskiego Parku Krajobrazowego i jego otulinie, na terenach bogatych w chronione formy przyrody, a w europejskiej sieci ekologicznej Natura 2000 teren doliny Nidy został zaliczony do obszarów szczególnie cennych przyrodniczo.
Wiślica należy do najstarszych miejscowości w Polsce. Najstarsze ślady osadnictwa pochodzą z 2. poł. IX wieku, gdy była centralnym ośrodkiem państwa Wiślan. Położenie na trasie ważnych szlaków handlowych spowodowało, że Wiślica stała się liczącym ośrodkiem gospodarczym i politycznym.
piątek, 19 lutego 2010
Warsztaty odbywają się zazwyczaj w ostatni weekend miesiąca i trwają jeden dzień (ok. 3 godzin). Jeśli jest większa ilość chętnych, Muzeum jest w stanie zorganizować dodatkowy dzień zajęć, również w trakcie tygodnia po wcześniejszym zgłoszeniu i ustaleniu. Ilość osób w grupach jest ograniczona ze względów technicznych i nie powinna przekraczać 20 osób.
czwartek, 11 lutego 2010

Uprzejmie informujemy, iż Muzeum posiada nowy numer telefonu komórkowego:

502 634 495

Zapraszamy.

katalog stron
Pokaż Szlak historyczny w Wiślicy na większej mapie