Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Archeologia | Media | O nas | Warsztaty Edukacyjne | Wiślica
RSS

Warsztaty Edukacyjne

niedziela, 27 czerwca 2010
Pomimo rozpoczętych wakacji, ostatni weekend czerwca upłynął pod znakiem warsztatów edukacyjnych. Zajęcia kończące cykl zainicjowany w październiku ubiegłego roku, miały na celu pokazanie uczestnikom, że poza namacalnymi odkryciami, Wiślica posiada wiele skarbów wciąż ukrytych pod ziemią. Dlatego też celem zajęć było stworzenie mapy średniowiecznej Wiślicy.
sobota, 01 maja 2010
Druga odsłona zajęć edukacyjnych poświęconych urodzinom króla Kazimierza Wielkiego miała miejsce 24-go kwietnia 2010 r. Również i tutaj uczestnicy mieli za zadanie odtworzyć wygląd średniowiecznej (kazimierzowskiej) Wiślicy.
czwartek, 22 kwietnia 2010
20-go kwietnia 2010 r. Muzeum w Wiślicy zostało zaszczycone wizytą małych szlachcianek i szlachciców z Buska-Zdroju.
19-go kwietnia 2010 r. Muzeum zorganizowało warsztaty, w których uczestniczyła szkoła z Raczyc, gm. Gnojno. Dzięki agencji turystycznej DAL, odległość nie stanowiła żadnego problemu. Motywem przewodnim zajęć były obchody 700-lecia urodzin króla Kazimierza Wielkiego.
poniedziałek, 29 marca 2010
27-go i 29-go marca odbyła się V część zajęć z cyklu "Muzeum też może być fajne". Oprócz dzieciaków z gminy Wiślica, po raz pierwszy mogliśmy gościć szkoły z gmin ościennych. W tym przypadku była to Szkoła Podstawowa w Krzczonowie. Dodatkowo, Muzeum pozyskało patronat medialny nad cyklem zajęć, który to objął Korso Tygodnik Buski.
środa, 03 marca 2010
27-go lutego odbyły się pierwsze w tym roku warsztaty edukacyjne. Ich celem było zapoznanie najmłodszych z podstawami heraldyki.
piątek, 19 lutego 2010
Warsztaty odbywają się zazwyczaj w ostatni weekend miesiąca i trwają jeden dzień (ok. 3 godzin). Jeśli jest większa ilość chętnych, Muzeum jest w stanie zorganizować dodatkowy dzień zajęć, również w trakcie tygodnia po wcześniejszym zgłoszeniu i ustaleniu. Ilość osób w grupach jest ograniczona ze względów technicznych i nie powinna przekraczać 20 osób.
środa, 13 stycznia 2010

Uprzejmie informujemy, iż z przyczyn całkowicie niezależnych od Muzeum, nie odbędą się styczniowe warsztaty edukacyjne.

Serdecznie przepraszamy.

 

czwartek, 07 stycznia 2010
W dniach 18 - 20 grudnia 2009 r. odbyły się zajęcia pod tytułem "Moja Choinka". Uczestnicy własnoręcznie wykonali ozdoby choinkowe, po czym udekorowali nimi drzewko, które stoi w sieni Domu Długosza.
środa, 25 listopada 2009
21-go listopada 2009 r. w Piwnicach Domu Długosza odbyło się spotkanie z najmłodszymi. Tematem przewodnim była "Jesienna Kraina Niby-Niby", tworzona za pomocą węgla i kredy.
 
1 , 2
katalog stron
Pokaż Szlak historyczny w Wiślicy na większej mapie